Гурт "Фолькнери" збирає кошти на втілення в життя нового проекту

теґи: Двоколісні хроніки, Фолькнери
Початок: 20.05.2013
Місце: Білорусь, Карелія, Росія, Україна, Фінляндія
Адреса:
Предмет події: Двоколісні хроніки - 4: Чорно-білі історії Кількість відвідувачів: 0

Київський фрі-фолк гурт "Фолькнери" готується до нової етнографічної експедиції, яку музиканти здійснюють щороку в рамках власного культурного проекту «Двоколісні хроніки». «Фішкою» проекту є те, що на тисячі кілометрів Україною та сусідніми країнами, відшукуючи серед пісенного фольклору маловідомі перлини, музиканти пересуваються виключно на велосипедах та знімають про подорож кіно, популяризуючи таким чином також і екологічний туризм.

Чергова експедиція Фолькнерів пройде влітку 2013 року від Чорного до Білого моря через Україну, Білорусь, Росію та Фінляндію. За словами музикантів, вона має бути наймасштабнішою та найцікавішою з усіх попепередніх експедицій.

Також музиканти мають на меті створити сайт проекту, де будуть розміщені для вільного доступу зібрані етнографічні матеріали з усіх експедицій. Саме на це, а також на оновлення відеотехніки для зйомки нового фільму, вони зараз збирають кошти. Допомогти Фолькнерам у цьому може кожен бажаючий, пожертвувавши будь-яку суму для проекту на сайті «Велика Ідея», де розміщений проект «Двоколісні хроніки – 4: Чорно-білі історії».

Наостанок коротко про серію проектів «Двоколісні хроніки». Проект був започаткований у 2010 році Володимиром Мулярем та Яриною Квіткою, засновниками Фолькнерів, як цикл мистецьких велоекспедицій по світу з метою популяризації народної культури, зокрема пісні, репрезентації українського фольклору в інших країнах, збирання пісень різних народів, а також популяризації екологічного – велосипедного – туризму. На даний час здійснено вже три експедиції, про кожну з яких знято фільм: «Мармурове кільце» (Україна – Туреччина, 2010 р.), «Країна скарбів» (Україна, Ужгород – Луганськ, 2011 р.), «Від Карпат до Апеннін» (Україна – Італія, 2012 р., фільм на стадії монтажу). Фільми стали переможцями кінофестивалів: «Юшут» (Казань), «Грань» (Хабаровськ), «Сто дорог» (Санкт-Петербург), «Золоте курча» (Львів).

 
Я був там